Piaty ročník NAIVA BRATISLAVA

28.08.2022

Od 7. do 29. septembra 2022 bude prebiehať v Primaciálnom paláci v Bratislave medzinárodná výstava naivného umenia NAIVA BRATISLAVA 2022, ktorú organizuje občianske združenie ART 40 s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Už piaty ročník výstavy opäť ponúkne pohľad na súčasnú naivnú tvorbu a predstaví diela 42 výtvarníkov z 13 krajín. Okrem fyzickej výstavy v priestoroch Justiho siene Primaciálneho paláca v Bratislave budú diela z tejto expozície vystavené aj online, a to až do konca októbra na www.naivabratislava.sk

Motívom výstavy je obraz, ktorý vytvorila fínska výtvarníčka Kikka Nyrén, víťazka minuloročnej hlavnej ceny výstavy. Okrem jej obrazov budú na výstave diela výtvarníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Bulharska, Ukrajiny, Talianska, Fínska, Írska, Francúzska, Grécka, Veľkej Británie, Izraela a Libanonu.

Sprievodným programom výstavy budú komentované prehliadky každú stredu a sobotu o 17:00 hod. Výstava sa dňa 24.09.2022 stane súčasťou podujatia DEŇ OTVORENÝCH ATELIÉROV, ktoré organizuje Malokarpatské osvetové stredisko v Modre. V tento deň budú mať návštevníci výstavy jedinečnú šancu dozvedieť sa viac aj o samotnom procese tvorby, inšpirovať sa a spoznať bližšie svet naivného umenia.

Zobrazenie príbehov, tradícií, fantazijné svety a okamihy všedného dňa - to všetko čaká návštevníkov výstavy každý deň (okrem pondelka) od 13:30 hod do 18:30 hod.

Vstup na výstavu je voľný.

Srdečne pozývame!